fbpx

Liga Aktywnego Seniora


RUCH = ŻYCIE

Z wiekiem, u każdego człowieka maleje sprawność mechanizmów regulacyjnych, zmniejsza się odporność na zakażenia bakteryjne i wirusowe a także zwiększa podatność na stres psychiczny.

Jednym z najważniejszych czynników spowalniających proces starzenia się organizmu jest systematyczna aktywność fizyczna, która pozwala na wydłużenie fizycznej sprawności i niezależności i tym samym poprawę jakości życia.
Aktywność fizyczna posiada właściwości hamujące rozwój wielu niebezpiecznych chorób, takich jak: nadciśnienie, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, osteoporoza, otyłość itd. Poza tym, jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na wydłużenie życia ludzkiego, a także przeciwdziała zaburzeniom depresyjnym i lękowym. Wspomaga zwalczać stany bólowe, hamuje skutki niesprawności, zwiększając przy tym zdolność do pracy, równocześnie promując pozytywny i aktywny wizerunek osób starszych.

Jakoś życia ludzkiego maleje wraz z rosnącym wiekiem. Samodzielna egzystencja staje się coraz bardziej  nieosiągalna ze względu na stan zdrowia towarzyszący ludziom w podeszłym wieku. Niestety, istotną przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak aktywności fizycznej. Po przekroczeniu pewnego progu wiekowego w organizmie człowieka  zaczynają zachodzić negatywne procesy. Mięśnie tracą elastyczność a stawy staja się mniej ruchliwe. Następuje także spadek masy mięśniowej oraz utrata sztywności tkanki kostnej, co z dnia na dzień powoduje coraz to mniejszą sprawność ruchową. Procesy te są nieuniknione. Jednak istnieje możliwość znacznego ich spowolnienia, poprzez regularne uprawianie sportu i odpowiednią zbilansowaną dietę. Systematyczne ćwiczenia zahamują proces mechanicznego starzenia się kości i obniżą ryzyko złamań.

Szczególnie ważne dla osób chorych na cukrzycę!

Ruch powoduje przechodzenie cukru z krwi do komórki bez konieczności sięgania po insulinę (rewelacja u osób chorych na cukrzycę i otyłość).

KORZYŚCI WYNIKAJĄCE Z UPRAWIANIA SPORTU
W STARSZYM WIEKU:

  • oszczędzanie trzustki u osób zdrowych i chorych na cukrzycę,
  • przesunięcie czasu przejścia na insulinę u osób chorych na cukrzycę II (najczęstsza postać u osób dorosłych),
  • ograniczenie ilości branych na cukrzycę leków zarówno u osób przyjmujących leki doustne jak i insulinę – zysk zdrowotny i finansowy,
  • większa sprawność ruchowa osoby zdrowej i osób chorych oraz związane z nim przedłużenie życia.

Pozostawanie w zaciszu domowego ciepła, niestety nie służy kondycji serca. Pozwól nam wyjść naprzeciw Twoim oczekiwaniom względem zdrowia i przyłącz się do LIGI AKTYWNEGO SENIORA!

Grafik zajęć dla seniorów:

Gimnastyka rehabilitacyjna
(prowadząca: instruktorka fitness z uprawnieniami państwowymi Elżbieta Korgul)

wtorki i czwartki 8.00 – 9.00

Pilates
z elementami jogi i ćwiczeniami wzmacniającymi mięśnie kręgosłupa
(prowadząca:  instruktorka fitness z uprawnieniami państwowymi Magdalena Wysokińska)

poniedziałki i środy 10.00 – 11.00

Cardio
ćwiczenia wzmacniające serce oraz układ krążenia
(prowadzący trenerzy personalni: Krzysztof Stolarczyk, Anna Jasielska)

od poniedziałku do soboty od 8.00 do 15.00

Konsultacje fizjoterapeutyczne
możliwość indywidualnej pracy z pacjentem
(prowadzący: mgr Grzegorz Meluch)

Porady dietetyczne
(prowadzący: Marian Kowalski, Krzysztof Stolarczyk)

Sprawdź jak zapisać się na Darmowy Pierwszy trening
LINK PONIŻEJ


This will close in 20 seconds